Atılım Haber TBMM’deydi

Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün bünyesindeki gazetecilik dersi öğrencileri geçtiğimiz hafta için TBMM’yi ziyaret etti.  Atılım Haber’in yazı işleri kadrosunu oluşturan öğrencilerimiz, TBMM’de parlamento muhabirliği alanı ve siyaset medya ilişkisi üzerine bilgi aldı.

Öğrencilerimiz, TBMM’deki dört siyasi parti temsilcisi grup başkan vekilleriyle tek tek tanışma ve sohbet etme olanağı buldu. Bu çerçevede, AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve HDP Grubundan Sırrı Süreyya Önder ile bir araya geldiler. Bu vesileyle TBMM’deki parti gruplarına Atılım Üniversitesi’nin öğrenci ürünü Atılım Haber’in TBMM’de yanıtımı da gerçekleşti. Öğrencilerimiz görüştükleri parti temsilcilerine Atılım Haber’i tanıtırken üniversitemiz bünyesinde sunulan eğitim olanaklarını anlattılar.

Öğrencilerimiz TBMM’deki Parlamento Muhabirleri Derneği’ni de ziyaret etti. Bölümümüz Gazetecilik dersi öğretim Görevlisi Yıldız Yazıcıoğlu’nun koordinasyonunda gerçekleşen TBMM ziyaretinde yaygın medya kuruluşlarında görev alan parlamento muhabirleriyle de sohbet ettiler.

Meclis’te kulislerdeki atmosferi de görme imkânı sağlayan ziyaret sırasında öğrencilerimiz muhalefet kulisinde gazeteci kökenli milletvekilleriyle de bir araya geldi. Bu kapsamda CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel ve Tuncay Özkan ile görüşüldü. Özellikle Barış Yarkadaş siyaset ve medya ilişkisi üzerine öğrencilerimizin detaylı sorularını yanıtladı. Gazeteci yazar kökenli bir başka milletvekili olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise öğrencilerimiz odasında konuk etti.

TBMM’deki ziyaret sırasında öğrencilerimiz ayrıca farklı siyasi partilerden milletvekilleriyle de temas etme imkânı buldu.